Konkurs na lapbook

Aktualia Konkursai

W dniach 1-17 marca odbył się konkurs na lapbook wśród klas 7.

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolana”. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki, która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy – książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki i in. z różną informacją na dany temat. Takie zbieranie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i skuteczne przyswajanie. Autorzy lapbooków oprócz zdobywania wiedzy na konkretny temat ćwiczą również umiejętności, takie jak kreatywność, organizacja pracy, myślenie logiczne, łączenie faktów.

Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów światem oraz zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy na temat państw, rozwijanie umiejętności plastycznych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 marca podczas Dnia Św. Patryka w auli szkolnej. Prace oceniali nauczyciele progimnazjum. Podczas głosowania zwrócili oni szczególną uwagę na poprawność językową, treść oraz estetykę wykonania pracy.

Dziękujemy za piękne prace oraz gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce – Irena oraz Agnieszka z 7a,

II miejsce – Elizabet z 7a,

III miejsce – Marta, Marzena i Raminta z 7e.