Kiermasz Kaziukowy w 1a klasie

Aktualia Klasy początkowe

    Pomysł obchodów „Kaziuków” w 1a klasie zrodził się w ostatniej chwili. Chociaż targały nami wątpliwości: czy jako pierwszacy damy radę, postanowiliśmy zaryzykować.

    Rodzice i tym razem spisali się na medal!  Z ogromnym zaangażowaniem, wspólnie ze swoimi pociechami, skupili się na przygotowaniu oryginalnych wypieków domowych: pączków, chrustu, różnorodnych ciast i ciasteczek, kolorowych galaretek oraz innych słodkości. Nie zabrakło też świątecznych upominków.

   6 marca podekscytowani pierwszacy w ludowych strojach, przy suto zastawionych stoiskach z niepokojem w oczach i sercach, podczas długiej przerwy przywitali swoich pierwszych kupujących- maluchów z zerówki. Ceny były bardzo symboliczne, dlatego każdy maluszek mógł coś nabyć. Kiermaszowa muzyczka w tle, kolorowe stoiska przyciągały co raz większą liczbę kupujących. W ciągu 20 min. ze stoisk znikło prawie wszystko. Radość była ogromna dla wszystkich! Jedni cieszyli się, że szybko znika towar, drudzy – że wszystko jest tak tanie, a rodzice – że pierwszacy dają radę z liczeniem pieniędzy i wydawaniem reszty.

   Taka impreza była doskonałą lekcją kultywowania tradycji, lekcją przedsiębiorczości oraz lekcją matematyki. Dostarczyła wszystkim wiele miłych wrażeń. Dziękujemy administracji za wsparcie naszej inicjatywy, rodzicom, a w szczególności P. Krystynie Pórko, P. Dianie Jarmałkowicz, P. Renacie Głuchowskiej za zaangażowanie   w zorganizowanie kiermaszu.

Wychowawczyni Jadwiga Stankiewicz