KETVIRTŲ KLASIŲ LENKŲ KALBOS ORTOGRAFIJOS KONKURSAS

Konkursai Pradinių klasių

     Kovo 25 dieną Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje įvyko aštuntasis miesto konkursas „Ortografijos šalyje”. Jame dalyvavo ketvirtų klasių mokiniai iš 10-ies Vilniaus lenkų mokyklų, kurie varžėsi dėl „Diktanto meistro” titulo.

    Diktanto „Karalius stumbras ir senoji giria” tekstą paruošė Barbara Orševska – lenkų kalbos vadovėlių pradinėms klasėms autorė.

    Parašę diktantą ir pasivaišinę konkurso dalyviai bei jų mokytojai apsilankė parodoje pavadinimu „Knygų veikėjų muziejuje”. Svečiams koncertavo mūsų progimnazijos mokiniai – choras „Olalajki” (mokytoja A. Judycka, Č. Bražinskienė), teatro būrelis "Nenuoramos" (mokytoja T. Moisevič), šokių kolektyvas „Grūdelis” (mokytoja B. Ustjanovska).

    Renginį vainikavo direktorės pavaduotojos bei diktantų tikrinimo komisijos pirmininkės Irenos Šostak paskelbti rezultatai. Garbingą „Diktanto meistro” titulą iškovojo Vilniaus darželio-mokyklos „Vilija“ mokinė Marta Sakson (mokytoja H. Dzikievič). „Diktanto vicemeistrais“ tapo Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos mokinės E. Antonienko (mokytoja T. Kuftina) ir G. Viduto (mokytoja K. Kalitkievič) bei Vilniaus S. Konarskio vidurinės mokyklos mokinė M. Litvinovič (mokytoja B. Inkievič). Sveikiname laimėtojus!

   Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei knygomis, kurias finansavo Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna“.

Nuoširdžiai dėkojame Barbarai Orševskai, draugijai „Macierz szkolna“, visiems mokytojams bei mokiniams, dalyvavusiems šiuometiniame konkurse, ir laukiame kitais mokslo metais.

Pradinių klasių mokytoja

Teresa Kuftina