Kelionė į Latviją

Jonas Paulius II – didžiausias piligrimas Lietuvoje

Gegužės 29 dieną 7a, 7b ir 7d klasės mokiniai vyko į pažintinę kelionę  po Latviją. Iš pradžių aplankėme  nuostabius  rokoko stiliaus rūmus  su įspūdingu sodu Rundalėje.  Šis rūmų ansamblis, pastatytas 1736–1740 metais kaip  hercogo Birono – Rusijos carienės Anos Ivanovnos favorito – vasaros rezidencija. Apžiūrėjome reprezentacines patalpas, hercogo apartamentus ir paradinius salonus. Gera buvo pasivaikščioti po prancūzišką sodą, kuris užima 10 hektarų plotą. Žavėjo ir stebino augalų gausybė, spalvų ir formų įvairovė. Sodo centre  įrengtas fontanas, suprojektuotos alėjos, įdomūs augalų ornamentai.

 Rundalės pilis, dar vadinama Baltijos Versaliu,  paliko neišdildomą įspūdį, bet ne mažiau sužavėjo ir Latvijos sostinė Ryga. Pasivaikščiojimas  senamiesčiu tapo įdomia istorijos pamoka. Mokiniai  gėrėjosi miesto architektūra, fotografavosi, smalsiai klausėsi ir stebėjosi, kad Ryga tokia panaši į Vilnių. Pakilę į šv. Petro bažnyčios bokštą, apžvelgė miestą iš 70 metrų aukščio, pasidžiaugė panoraminiais vaizdais.

Gidė, vadovavusi kelionei, pasistengė ne tik įdomiai papasakoti apie lankomus objektus, bet ir pasirūpino, kad  tos  žinios išliktų ilgam. Grįžtant namo, autobuse buvo surengta smagi viktorina, apibendrinanti visą kelionę po Latviją. Apie tai, kad kelionė pranoko visų lūkesčius, bylojo smagios mokinių dainos, kurtinantis jaunatviškas juokas bei noras dalintis įspūdžiais ir geromis emocijomis.