Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva

Gruodžio 5 dieną mūsų progimnazijoje vyko edukacinis užsiėmimas „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, kuriame dalyvavo 3a, 3b, 3c, 3d ir 4c, 4d klasės. Programos tikslas – gyvai pristatyti XIII a. istorinį laikotarpį, kuomet Lietuva formavosi kaip valstybė, ir  prisiminti karaliaus Mindaugo nuopelnus, suvienijant baltų žemes. Programos metu vaikai istoriją išgyveno aktyviai dalyvaudami įvairiose veiklose. Jiems buvo pademonstruoti XIII a. gyventojų drabužiai, aksesuarai, papuošalai. Kiekvienas vaikas galėjo pamatuoti senovinį drabužį, o kai kurie užsivilko net XII a. kostiumą. Užsiėmimo metu buvo daug pasakojama apie lietuvių protėvių maistą, tuometinius indus, valgymo įpročius. Atlikdami praktines užduotis, projekto dalyviai susipažino su to meto kario kasdienybe.

Užsiėmimas baigėsi ,,puota” – mokiniai džiaugėsi galėdami paragauti neįprastą tų laikų maistą.