Kanonizacja Jana Pawła II

Aktualia

Kanonizacja JPII- to wielki dzień, na który wszyscy czekaliśmy i do którego solidnie szykowaliśmy się. Nauczyciele i uczniowie Progimnazjum im. Jana Pawła II chcąc godnie wyrazić swoje uznanie wielkiemu Polakowi, odbyli szereg lekcji nietradycyjnych, wycieczek dalekich i bliskich śladami JP II, zorganizowali wystawy poświęcone Papieżowi. Natomiast uczniowie 4a klasy wykonali wyjątkowy prezent – płaskorzeźby w drewnie z wizerunkiem Ojca Świętego.
      27 kwietnia  odbyła się uroczysta Msza dziękczynna w kościele pw. bł J. Matulewicza. Poprzedziło ją słowo wstępne o papieżu, przygotowane przez uczniów 4a klasy.  Ksiądz Witalij Kisiel podkreślił to, co łączy Jana XXIII i Jana Pawła II – wielkich Papieży, którzy do końca umiłowali Chrystusa, Kościół i człowieka.
Liturgię mszy upiększyli swym śpiewem również uczniowie 4a klasy. Chórowi fachowo akompaniował kwartet smyczkowy, pod kierownictwem Krzysztofa Stankiewicza, absolwenta naszej szkoły.  Na twarzach ludzi, licznie wypełniających kościół, widać było radość i dumę z rodaka-Papieża.

Żyjąc radością tego szczególnego dnia chcemy ogromnie podziękować pani Julii Vinciūnienė, uczniom 4a klasy, ich wychowawczyni oraz rodzicom za szczerą  pomoc w przygotowaniu święta!