„Jeśli nie boisz się latać”

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji wileńskie Ryto progimnazjum zaprosiło uczniów z różnych szkół na dziecięce spotkanie z literaturą "Jeśli nie boisz się latać". Nasi uczniowie A. Korenikowa, E. Pozniakowa, M. Minkiel, E. Wojszwiło, K. Stankiewicz, A. Stankiewicz, M. Bogdziewicz oraz nauczycielki G.Vaitiekėnienė, I. Jakštienė wzięli udział w tym spotkaniu. Uczestnicy imprezy zachwycali widzów pomysłowymi występami, wyrazistym czytaniem tekstu, przygotowanymi projektami oraz tańcami. Duże brawa otrzymali nasi uczniowie za opracowaną kompozycję literacką "Jeśli nie boisz się latać". Uczennice D. Kuncewicz i L. Markovičiūtė (nauczycielka N. Januševičienė) przedstawiły prezentację – film książki "Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne". Organizatorzy imprezy wręczyli uczestnikom prezenty i życzyli, aby miłość do książek nie zanikła, trzeba ją stale pobudzać i nie bać się latać na skrzydłach wyobraźni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i pani Iwonie Belogorcewej (mama Marty) za pomoc.