Jak pozdrowić mamę?

Aktualia

Jak pozdrowić najbliższą osobę, gdy jesteś pierwszoklasistą? Możesz zaskoczyć własnoręcznie zrobioną laurką lub nowo poznaną piosenką! Tak właśnie zrobili uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i 1d – przez cały kwiecień pilnie się uczyli i zbierali oceny – "kwiatki", którymi ozdobili laurki na Dzień Mamy. Przygotowując się do zintegrowanych lekcji poznawania świata i języka litewskiego uczniowie czytali teksty, uczyli się wierszyków, wykonali wiele różnych zadań, wzbogacając swój język nowymi wyrazami, pogłębiając wiedzę o długo oczekiwanej wiośnie. Naprawdę wiele się nauczyli! Przyjemnie było obserwować pracę zespołową uczniów, podczas której żaden z nich nie siedział z założonymi rękoma. Mamusie otrzymały nie tylko laurki z życzeniami, ale także i nagranie z piosenką w wykonaniu ich dzieci.

Nauczycielki jęz. litewskiego R. Denkovska, A. Šilanskienė, G. Vilkanecienė oraz nauczycielki klas początkowych L. Szulska, N. Grib, A. Autuch