Integrowana lekcja języka litewskiego i matematyki

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W 6e klasie odbyła się integrowana lekcja języka litewskiego i matematyki "Mowa liczb" (nauczycielka jęz. litewskiego L. Mažeikienė i nauczyciel matematyki Z. Rynkiewicz).

Podczas tej lekcji uczniowie poznali wesołe historie pwstania liczb od 1 do 10, odczytali wyliczanki i ilustrujące je plakaty. Pracując w parach, uczyli się prawidłowego użycia liczebników.

Następnie lekcję kontynuował Zbigniew Rynkiewicz. Szóstacy na tablicy rozwiązywali zadania z zastosowaniem ułamków, prawidłowo je wymawiali, akcentowali.

Powtórzyli oraz utrwalili zastosowanie liczebników porządkowych, odpowiadając pisemnie na pytania.

Końcowym akcentem lekcji było odczytanie przepisu na ciastka, w którym użyto niemało liczebników. Wreszcie dzieci mogły spróbować ciastek upieczonych wg podanego przepisu.