Huczne pożegnanie zimy!

Aktualia

Święto zakończenia rządów zimy, które jest obchodzone w całej Europie, uczniowie klas 5c i 5d świętowali przez dwa dni. W piątek 1 marca dzieci z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się do gospodarstwa agroturystycznego ,,Danvilla“. Tu piątacy przedstawili wesołe inscenizacje, wzięli czynny udział w zawodach oraz konkursach zapustowych. Następnie spalili Marzannę i udali się do ciepłej sali, gdzie na uczestników zabawy czekały gorące i pyszne placki z konfiturami.

We wtorek piątacy z programem artystycznym odwiedzili klasy początkowe. Podczas przedstawienia uczniowie zapoznali maluszków z tradycjami Zapustów na Litwie oraz w Polsce. Cyganki wróżyły, diabełki rozrabiały, Słoninowy walczył z Konopianym. Natomiast w pokoju nauczycielskim pracownicy progimnazjum mogli częstować się pysznymi plackami i wypiekami domowymi.

Dziękujemy rodzicom klas 5c i 5d za pomoc w organizowaniu święta!