Gwiazda, która łączy

Żegnając stary rok uczniowie klas 8 oraz początkowych Progimnazjum wzięli udział w projekcie „Niosę ci Bożonarodzeniową Gwiazdę”. Na przedświąteczną lekcję przybyli nieoczekiwani goście z ósmej klasy: krasnoludki, Śnieżki, a nawet św. Mikołaj. Uczniowie klas początkowych wystawili spektakl na podstawie utworu S. Nėris „Senelės pasaka”, a ósmoklasiści opowiadali o świątecznych tradycjach, zwyczajach ludowych, wróżyli na cały następny rok oraz śpiewali kolędę. Zapewniali o przyjaźni, dzielili się ciepłem serc. Wszyscy pokonali niemałą tremę.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas trzecich, czwartych, 8a, 8d, 7b oraz nauczycielki R. Denkovska, I. Jakštienė, E. Skeberdienė, A. Šilanskienė, G. Vaitiekėnienė, A. Vaitkūnienė, G. Vilkanecienė.