Grikių kelias

Grikiniai blynai, ant laužo virta sriuba, šviežiai išmuštas sviestas, grikinis pyragas ir grikių žiedų arbata – visus šiuos patiekalus 3 c klasės mokiniai ragavo edukacinio užsiėmimo metu ,,Grikių kelias“. Vaikai sužinojo kokius darbus žmonėms tekdavo nudirbti, kad ant stalo garuotų grikių košė. Patys malė girnomis, sijojo rėčiais miltus  ir kepė blynus tikroje krosnyje. Taip pat mokinius sudomino sviesto mušimas tikroje medinėje statinaitėje. Žinoma, mokiniai išvykos metu ne tik dirbo, bet ir ilsėjosi.

Ekskursijos dalyviai  susipažino su senoviniais žaidimais, kuriuos kadaise vaikai žaisdavo ilgais žiemos vakarais. Paskui mokiniai vaišinosi sriuba išvirta didžiuliame katile  ant laužo, kurią teko valgyti mediniais šaukštais. Iš edukacinės kelionės trečiokai grįžo patenkinti,  norėdami labiau pažinti istoriją.

Dėkojame tėveliams už pagalbą organizuojant ekskursiją!