Globėjo diena

Naujienos Šventės

Šiemet Jono Pauliaus II vardu pavadintose ugdymo įstaigose minėtą Popiežiaus dieną vienijo šūkis „Nebijokite!“. Žodžiai, tapę Šventojo Popiežiaus pontifikato gairėmis yra ir mūsų kelrodis. Visus metus stengiamės eiti šiuo keliu, o spalio mėnesį ypatingai gilinamės į šių žodžių prasmę.

Globėjo diena – tai laikas, kai mūsų dėmesys nukrypsta nuo kasdienio kelio, ir  kiekvienos pamokos turinys siejamas su gerumo, asmenybės raidos temomis. Šv. Mykolo bažnyčioje 7d klasės mokiniai gilinosi į simbolių reikšmę ir galią, kitų klasių mokiniai žiūrėjo filmus „Karolis: žmogus, tapęs popiežiumi“ ir „Karolis: popiežius, išlikęs žmogumi“. Penktokai, perskaitę popiežiaus laišką, rašė savo laiškus, o lietuvių kalbos ir technologijų pamokose buvo sukurti originalūs darbai, papuošę mūsų progimnazijos koridorius.

Svarbiausia dienos dalimi tapo Šv. mišios, aukotos už progimnazijos bendruomenę. Pirmų ir penktų klasių mokiniams jos buvo ypač svarbios, kadangi jų metu mokytojų, senelių, tėvelių ir draugų akivaizdoje vaikai prisiekė būti atsakingais mokiniais, ginti progimnazijos garbę ir vertybes. Mokinių savivalda rūpinosi Šv. Mišių …, o choras „Nastolatki“ (vadovė Alina Judycka) praturtino mišias nuostabiomis giesmėmis.

Tikėjimas žmogumi ir optimizmas – savybės, tapusios Jono Pauliaus II tvirtybe. Taip paprasta, o kartu taip sunku – ypač dabar, kai slepiamės už telefonų ir kompiuterių ekranų, o pesimizmas pasiekia mus visuose kampeliuose. „Mes Jono Pauliaus globotiniai, žodžius siekiame paversti veiksmais…”. Mums tikrai pavyks berti gerumo sėklas į kitų širdžių žemę.