Giedame Tau giesmę

Naujienos

Kalėdos daugumai iš mūsų yra gražiausia, pilna šilumos ir džiaugsmo šventė. Pasvajojame kartais apie tai, kad jos truktų ilgiau, turbūt todėl jau gruodžio pradžioje prasideda ruošimasis šiai šventei. Taip padarė ir grupės "Nykštukai" vaikai, kurie ne tik tvarkė savo klasę, gamino dekoracijas, ruošėsi vaidinimui, bet ir diskutavo apie šventės esmę, netrukus gimsiantį Kūdikėlį.

Pasiruošimą šventėms pradėjome nuo istorijos apie Mariją, kurią aplankė Angelas, apie jos kelionę į Betliejų, apie piemenis, tris karalius, Erodą. Ieškojome knygų ir filmų, kurių pagrindiniai veikėjai yra Jėzus, Marija, Juozapas, o ne storas ir juokingas Kalėdų Senelis, elniai ar senis besmegenis. Žiūrėjome filmą apie šv. Mikalojų, Kalėdų Senelio prototipą.

Gruodžio 16 dieną padengėme ir papuošėme stalus, padėjome ant jų šienelio, Šv. Raštą bei kalėdaičius ir su nekantrumu laukėme artimiausių žmonių – tėvelių, brolių, seserų.

Po vaidinimo, kurio metu vaikai giedojo giesmes, deklamavo eilėraščius, žaidė su tėvais, susėdome prie šventinio Kūčių stalo. Išklausę ištrauką iš Evangelijos, pasidalinome kalėdaičiais, pasveikinome vieni kitus ir skanavome mamyčių, tėvelių bei senelių pagamintus patiekalus.

Greitai prabėgo laikas. Manome, kad šios šventės akimirkos ilgam išliks vaikų ir jų artimųjų atmintyje. Dėkojame prisidėjusiems prie susitikimo organizavimo ir dalyvavimo joje.

Irena Gintovt