Gegužės 9-oji – Europos diena 

Naujienos

Šiomis dienomis mes, europiečiai,  turime būti kaip niekada vieningi, todėl gegužės 9 d. progimnazijoje paminėjome labai svarbią šventę – Europos dieną.  Šią dieną 4d klasėje vyko integruota lenkų (gimtosios) ir lietuvių kalbų pamoka tema ,,Europa. Europos Sąjungos šalys“. Pamokos metu mokiniai ne tik ,,šifravo“ pamokos temą, atliko įvairias užduotis, jų rankelėse plazdėjo pačių mokinių pagamintos ES šalių vėliavėlės, liejosi smagūs pasakojimai apie ES šalis. Painūs viktorinos ,,Aš – europietis“ klausimai vertė gerokai pasukti galvą, kad gautum ,,žvaigždutę“ – kaip Europos mažytį įvertinimą. Besipuikuojantis ,,lagaminas“ pakvietė sudėti išmoktas žinias ir jas tvirtai užrakinti, o smagus žaidimas, simbolizuojantis šalių  solidarumą, privertė saldumyną, kaip palaikymo, vienybės ir draugystės ženklą, atiduoti kaimynui. Pamoką vedė pradinių klasių mokytoja Katažyna Jacevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Audronė Nastajienė.  

Neatsiliko ir trečių klasių mokiniai. Su dideliu pasididžiavimu atėjo nešini savo pasigamintomis ar net tėvelių spintose surastomis ES vėliavėlėmis. Nustebino vaikų noras spalvinti po kelias ES šalių vėliavėles ir sužinoti apie šalis kuo daugiau. Su dar didesniu užsidegimu jie skaitė ES šūkį – ,,Suvienijusi įvairovę“ ne tik lenkų, lietuvių, bet ir italų, ispanų, bulgarų, latvių, anglų ir kitomis kalbomis.  O kur dar ištarti palinkėjimai EUROPAI  ir įžvalgos, kokia ji būsianti ateityje?

Mieli mūsų vaikai, jūs esate tikri Europiečiai, nes jūsų lūpose skambėjo patys gražiausi žodžiai Europai!