GAMTOS IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ SAVAITĖ

Gamtos ir socialinių mokslų

Balandžio 20 – 24 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Gamtos ir socialinių mokslų savaitė. Istorijos mokytojos  – B. Antonenko ir B. Jurevič, geografijos mokytojos – A. Juodis, K. Kordecka, A. Truchanovič, biologijos mokytoja  – A. Griškevičienė, chemijos mokytoja – E. Jaskoitienė ir fizikos mokytoja – I. Šuškevič organizavo šiomis dienomis daug įdomių konkursų, integruotų pamokų, parodų, ekskursijų bei kitų renginių.

Viena iš netradicinių pamokų įvyko Radvilų rūmuose, o joje septintokai susipažino su Australijos žemyno ir Naujosios Gvinėjos salos – senųjų gyventojų dvasinio ir apeiginio gyvenimo atspindžiais – dievybės ir apeigų atributais, apžiūrėjo vertingą papuasų skulptūrų ir kaukių kolekciją.

Istorijos ir lietuvių kalbos žinias 5c klasės mokiniai plėtojo  integruotos pamokos "Baltijos kelias – žingsnis į laisvę" metu. Mokytojos B. Antonenko, E. Stankevičienė ir L. Mikšėnienė atskleidė šių dalykų integravimo galimybes. Diskutuodami, žiūrėdami vaizdinę medžiagą bei interaktyvioje lentoje atlikdami užduotis, penktokai sužinojo apie reikšmingą Baltijos kelio misiją.

Istorijos konkurse apie Lietuvą geromis žiniomis pasižymėjo  šie 5–ų klasių mokiniai:

I vieta – Kšyštof Tužik (5b)

        II vieta – Konrad Jarmolkovič (5a)

        III vieta – Patricija Kostiukevič (5d)

Septintokai, norėdami patikrinti savo istorijos žinias, aktyviai ir noriai dalyvavo  konkurse "Senovinis pasaulis". Geriausiais liko pripažinti šie mokiniai:

     I vieta – Daniel Volodkevič (7d)

II vieta – Albert Kušlevič (7c)

     III vieta – Karolina Tomaševič (7d)

Bene garsiausiu ir įspūdingiausiu šių metų istorijos projektu tapo projektas pavadintas "Mano tėvų ir senelių mokykla". 5 – 8 klasių mokiniai ištisus metus  kruopščiai rinko medžiagą apie savo giminaičių mokymosi įstaigas  ir senų  laikų mokymosi procesą. Koridoriuose mokinių ir mokytojų dėmesį prikaustė daugybė plakatų, kuriuose sumirgėjo senovinės nuotraukos, pažymių knygelių puslapiai, įdomūs straipsneliai apie pamokas, vykusias kartais neįprastomis sąlygomis Progimnazijos mokinių ir pedagogų akis traukė įdomios ir ryškios parodos:"Mano Vilnius", " Mus supantys metalai", "Sveikos mitybos piramidė" ir "Vandens jėgos panaudojimas".

Balandžio 20 dieną šeštokų komandos "keliavo"  aplink pasaulį konkurso "Žemėlapis galvoje" metu, kurį organizavo geografijos mokytoja A. Juodis. Nugalėtoja tapo 6a klasė.

Mokytojos A. Juodis ir A. Truchanovič organizavo konkursą "Žinau, kaip sveikai gyventi". 5 – 8 klasių komandų kovoje dėl I vietos laimėjo 8c klasės atstovai, o labai geromis žiniomis sužibėjo 5c klasės mokiniai.

 Aštuntų klasių moksleiviai Konrad Žylinski (8b), Justyna Andruškevič (8a), Patrycja Petkevičiūtė (8c) ir Karolina Rusecka (8c) – dalyvavo integruotame biologijos ir chemijos konkurse miesto mastu "Biochemikas". Didžiuojamės, kad mūsų mokinys Konrad Žylinski užėmė I vietą!

Balandžio 22 dieną 8a ir 8c klasių mokiniai aplankė ketvirtokus. Aštuntokai supažindino jaunuosius draugus su sveikos mitybos piramide, papasakojo apie vaisių ir daržovių naudą organizmui.

Gamtos ir socialinių mokslų savaitės kulminacija tapo tradicinis tarpmokyklinis konkursas "Mano Vilnius". Į progimnaziją atvyko dalyviai iš Vl. Sirokomlės vidurinės mokyklos, J. I. Kraševskio gimnazijos, A. Mickevičiaus gimnazijos ir Lazdynų vidurinės mokyklos. Šiais metais konkurso tema buvo "Vilnius Gediminaičių dinastijos valdymo metu".  Pirmoje konkurso dalyje – estafetėje po Vilniaus senamiestį – dalyviai turėjo pritaikyti istorijos žinias praktiškai, sugebėti gerai orientuotis mieste. Visos komandos surengė įspūdingus pristatymus pasirinkta tema. Mūsų progimnazijos 8c klasės mokiniaiEmil Klečkovski, Agnieška Vojciechovič, Ernest Mamontov, Agnieška Ginievič ( mokyt. Beata Antonienko) – iškovojo šiame konkurse garbingą I vietą. Vl. Sirokomlės vidurinės mokyklos komanda užėmė II vietą, o J.I. Kraševskio mokiniai  – III vietą.

Šią netradicinę savaitę vainikavo koncertas, skirtas Gegužės trečiosios Konstitucijai, ir mokinių kūrybinių darbų paroda "Gegužės trečiosios Konstitucijos kūrėjai".