Europos kalbų diena

Naujienos

Rugsėjo 26–ąją – Europos kalbų dieną – vyko integruota lietuvių ir lenkų kalbos pamoka, skirta šiai datai. 8a klasės mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti savo žinias apie Europos kalbas viktorinoje, kurią paruošė lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičienė. Šioje pamokoje ypatingas dėmesys buvo skirtas dviem Europos kalboms, tai yra, gimtajai (lenkų) ir valstybinei lietuvių kalbai.

Lietuvių kalbos mokytoja Erika Gerulaitienė papasakojo apie lietuvių kalbos archajiškumą, parengė mokiniams testą, o lenkų kalbos mokytoja Ana Griškevičienė paruošė užduotis, kurias atlikdami mokiniai ieškojo žodžių, atėjusių į lenkų kalbą iš kitų kalbų.

Aštuntokai patys turėjo galimybę pagalvoti, kas jiems yra kalba. Nuo šio atsakymo priklauso kiekvieno mūsų elgesys, požiūris į ją. Juk kalba – didžiausias kiekvienos tautos turtas. Saugokime, gerbkime ir puoselėkime iš protėvių paveldėtą dovaną – kalbą.

Lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičienė