Drzewo genealogiczne

Początkiem każdego z nas jest rodzina. W rodzinie rośniemy, zdobywamy doświadczenie, rozwijamy charakter i wartości, człowiek dojrzewa. O tym mówi, odkrywa, pokazuje mocne i słabe strony literatura i historia. Aby poznać siebie, przede wszystkim trzeba znać swoją rodzinę. Uczniowie klas 5c, 5f, 6b, 6c pod kierownictwem nauczycielki historii Beaty Antonenko i jęz. litewskiego Neringi Januševičienė uczestniczyli w zintegrowanym projekcie „Drzewo genealogiczne“. Poznając historię swych rodzin, znaczenia swoich korzeni, rysowali drzewa genealogiczne. Uczniowie zaprezentowali wykonane prace i bardzo się cieszyli, że wiele ciekawostek dowiedzieli się o swoich dziadkach i pradziadkach. Tak, więc korzenie drzewa genealogicznego są mocne i głębokie, przekazywane z pokolenia na pokolenie swoim językiem, obyczajami, tradycjami. Jesteśmy szczęśliwi, jeśli mamy kochającą nas rodzinę, jesteśmy silni, jeśli mamy kochających dziadków, nie da się nas pokonać, jeśli kochamy i szanujemy naszych przodków.