Do Puszczy Białowieskiej na spotkanie z Dziadkiem Mrozem!

Gdy wszyscy szykują się do świąt i oczekują na przyjście Św. Mikołaja, uczniowie klas 6c i 6e z wychowawczyniami A. Morozową i A. Kowalewską oraz z rodzicami wyruszyli na Białoruś, do Puszczy Białowieskiej na umówione spotkanie z Dziadkiem Mrozem. Droga była bardzo malownicza, albowiem cały czas prowadziła przez Państwowy Park Narodowy „Puszcza Białowieska”. Przewodnik opowiedział o puszczy wiele ciekawostek, a w niektórych miejscach zatrzymał się na dłużej, by uczniowie mogli zobaczyć żeremia bobrów, 600-letni Dąb Car oraz olbrzymią 350-letnią sosnę.

Zwiedzanie siedziby Dziadka, zajmującej powierzchnię 15 ha, pozostawiło niezapomniane wrażenia zarówno jak dzieciom, tak i dorosłym. Wszyscy z zachwytem oglądali kompozycje rzeźb ilustrujące różne bajki, postacie symbolizujące poszczególne miesiące, krasnoludków, bogato zdobiony domek Dziadka Mroza i jego wnuczki Śnieżki oraz Skarbnicę, w której przechowywane są rysunki, listy i prace dzieci przysyłane do Dziadka. Na terenie jest mnóstwo atrakcji. Do najciekawszych należy magiczny młyn, który przemiela złe uczynki,  zamieniając je w pył, oraz most dobrych, spełniających się życzeń…

Przy siedzibie Parku w Kamieniukach podróżnicy z Litwy zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, w wolierach zobaczyli duże ssaki zamieszkujące Puszczę Białowieską – żubry, jelenie, dziki, sarny, niedźwiedzie, wilki.

W drodze powrotnej uczniowie dzielili się wrażeniami, oglądali zdjęcia i rozmawiali o nadchodzących świętach.