Dla upamiętnienia życia i dokonań Papieża Jana Pawła II

Aktualia

DSC_1458Od 11 do 16 kwietnia w ramach projektu III Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla upamiętnienia życia i dokonań Papieża Jana Pawła II oraz II Międzyszkolnego Festynu Nauki „Asystent Marii Skłodowskiej Curie”, uczniowie naszego progimnazjum już po raz trzeci gościli w Publicznym Gimnazjum Nr.1 w Ząbkach. Wspólnie z rówieśnikami z Polski i Czech uczcili również ofiary katastrofy lotniczej polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Młodzież z różnych szkół przez cały tydzień brała też czynny udział w różnorodnych konkursach, gdzie każdy mógł wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale też wiedzą matematyczną, polonistyczną, przyrodniczą, plastyczną oraz informatyczną. W laboratorium młodzi „alchemicy” prezentowali różne „czarnoksięskie”" doświadczenia chemiczne. Samodzielnie przeprowadzano także przykładowe lekcje matematyki i języka angielskiego z wykorzystaniem elektronicznych multitablic. Największym zainteresowaniem cieszyły się zaś tematyczne pokazy edukacyjne podczas końcowej gali konkursowej.

Tego dnia była też okazja kibicowania młodym piłkarzom, rozgrywającym na nowym boisku szkolnym, finałowy mecz III Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego szkolnych drużyn dziewcząt i chłopców. Tym razem zespół naszej reprezentacji uległ gospodarzom boiska, co było swoistym rewanżem za ubiegłoroczną porażkę.

Czas został spędzony treściwie i pożytecznie, więc do domu wracaliśmy pełni emocji i pięknych wrażeń.