Czytamy po angielsku

23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki. Aby uczcić ten dzień, uczniowie klas 5-8 pod kierunkiem  nauczycielek języka angielskiego sporządzili wystawę samodzielnie przeczytanych książek po angielsku.

Uczniowie samodzielnie czytali podane książki. Po przeczytaniu, na kwiatkach musieli przedstawić autora, nazwę książki, głównych bohaterów i napisać krótkie streszczenie utworu. Mieli też za zadanie wypowiedzieć swoje zdanie o przeczytanej książce.

Na korytarzu szkolnym pojawiły się papierowe wazy pełne kwiatków, na których widniały opisane i zilustrowane przez uczniów najciekawsze książki czytane po angielsku.

Oto lista książek, które uczniowie przeczytali samodzielnie:

• L. Frank Baum  „The Wonderful  Wizard of Oz“ (5e, 5d)
  • Mark Twain „The Adventures of Tom Sawyer“ (6c, 6d)
  • „Robin Hood“ i Robert Louis Stevenson „The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde“ (7a, 7b,7c)
  • „Excalibur“ i Oscar Wilde „The Picture of Dorian Gray“ (8b, 8c)

Nauczycielki języka angielskiego, I. Taczycka i K. Balionienie