Bożonarodzeniowe święta w progimnazjum

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Przez cały grudzień w naszym progimnazjum panował świąteczny nastrój. Uczniowie klas początkowych i starszych szykowali się do zbliżających się świąt. Korytarze i klasy szkoły były upiększone świątecznymi dekoracjami, na choinkach wisiały własnoręcznie wykonane ozdoby, łańcuszki oraz kartki z życzeniami do Świętego Mikołaja. Najbardziej pracochłonne było przygotowanie świątecznych inscenizacji. Wychowawczynie, nauczycielki muzyki oraz uczniowie wspólnie odbyli dużo prób, śpiewali kolędy, pomagali szyć kostiumy i dekoracje. W okresie przed feriami zimowymi odbyło się wiele spotkań opłatkowych i jasełek, na które zaproszeni byli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Po występach wszyscy śpieszyli do klas, by podzielić się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i wymienić się prezentami.