Biliūno gimtinėje

Gegužės 26 dieną 6b, 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su auklėtojais L. Tomaševič, S. Stankevič ir Z. Rynkevič išvyko į mokomąją – pažintinę kelionę po Anykščius, kurios tikslas buvo aplankyti Jono Biliūno gimtinę – Niūronių kaimą, įgyti naujų žinių apie Anykščių kraštą.

Jau pakeliui gidas papasakojo apie tai, kaip atsirado Anykščių miesto pavadinimas. Išgirdome legendą apie našlę bajorienę Oną Nykštienę. Lankydamiesi Jono Biliūno gimtajame sodžiuje išvydome, kur augo žymus rašytojas, prisiminėme jo skaitytus kūrinius. Užkopę ant Liudiškių piliakalnio radome J. Biliūno kapą su antkapiniu paminklu, vadinamu Laimės žiburiu.

Daug netikėtų emocijų atsirado pramogaujant vasaros rogučių trasoje. Lėkdami linksmaisiais kalneliais, patyrėme ir baimę, ir džiaugsmą.

Ne mažiau įdomu buvo pamatyti siaurąjį geležinkelį, žmonių vadinama "siauruku", pažinti geležinkelio istoriją, sužinoti, kad būtent "siauruku" į mokslus traukė J. Biliūnas.

Nepraleidome progos nuvykti prie Puntuko – antrojo pagal dydį Lietuvos akmens, ant kurio iškalti lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tautai.

Pasigrožėję vaizdais, kupini įspūdžių grįžome namo.