Apsilankymas lietuvių kalbos institute

Naujienos Netradicinis ugdymas

2016 m. kovo 17 dieną  8b klasės mokiniai kartu su mokytojomis G.Vaitiekėniene ir I. Jakštiene  apsilankė Lietuvių kalbos institute esančiame Kalbos muziejuje „Lituanistikos židinys“. Moksleivius maloniai pasitiko Lietuvių kalbos instituto darbuotoja Tautė Bernotaitė. Mokinių laukė nauji potyriai, jie turėjo unikalią galimybę gilinti  lietuvių kalbos istorijos žinias, apžiūrėti archyvinius dokumentus, garsių kalbininkų asmeninius daiktus, atsisėsti į žodynininkų krėslą, paimti storiausią žodyną į rankas.  Prie patraukliai ir šiuolaikiškai įrengtų ekspozicijų visiems užteko veiklos. Moksleiviai ieškojo informacijos elektroninėse vartyklėse, žaidė kompiuterinius žaidimus, vartė kompiuterines knygas, domėjosi kalbos žaislais, kurie leidžia kalbą liesti rankomis, mokėsi gestų kalbos, tyrinėjo savo vardų reikšmes. Ypač visus sužavėjo įrašų studija, kurioje moksleiviai įrašė savo tarmiškai atliktą kūrinį.

Po ekskursijos moksleiviai ir jų mokytojos sulaukė malonios žinutės iš  kalbos instituto darbuotojos Tautės Bernotaitės: „Laba diena! Noriu jums labai padėkoti už labai malonią ekskursiją ir šitokius smalsius ekskursantus. Perduokite mokiniams, kad jie kuo verčiausi Geriausios klasės titulo, o jų mokytojos – Geriausių mokytojų! Taip pat noriu padėkoti už netikėtą staigmeną. Tokie dalykai yra labai malonūs“.