Apie paukščius, kurie rudenį neišskrido

Naujienos

Pasitikti bobų vasarą ir pasidžiaugti kerinčiais rudens peizažais 6c ir 6d klasių mokiniai nuvyko į ežeringą Ignalinos kraštą. Įkopę į iškilmingai pūpsančius piliakalnius, šeštokai žavėjosi sodriomis ir žaismingomis rudens spalvomis. Prie Ginučio malūno visi nuščiuvę klausėsi vandens šniokštimo, rinko ryškiaspalvius nukritusius lapus.  

Nepaliko abejingų ir Bitininkystės muziejus. Jaukiose trobelėse žaisdami interaktyvius žaidimus vaikai susipažino su  paslaptingu bičių gyvenimu, spėliojo, ką  reiškia žodis ,,bičiulis“.  Nemenkas iššūkis mokiniams buvo elgtis tyliai, juk bitės jau pasinėrusios į žiemos miegą ir nevalia jų pažadinti.

Susitikti su Laimės paukšte šeštokai nuvyko į „Paukščių kaimą“. Čia išdidžiai, ištikimi savo gimtinei ir net rudenį jos nepaliekantys, vaikščiojo naminiai paukščiai bei spalvingi povai, fazanai, greiti stručiai. Mokinius pasitiko „pelėda“, kuri mielai sutiko nusifotografuoti su vištų ir gaidelių kepuraitėmis pasipuošusiais ekskursijos dalyviais. Šeimininkai kvietė kartu pasigaminti gardžią kiaušinienę, o paskui ją skanauti. Teko įminti ne vieną mįslę apie paukščių gyvenimą. Smagiausia ekskursijos dalis buvo, kuomet mokiniai galėjo glostyti asiliuką, triušius, alpakas, lesinti stručius ir žąsis.