Anglų kalbos savaitė

Anglų kalbos

Spalio 7-11 dienomis progimnazijoje vyko Anglų kalbos savaitė. Kuo ji buvo ypatinga? Į kokią veiklą buvo įtraukti mokiniai? Be abejo, buvo organizuota daug konkursų ir renginių. Užsienio kalba – tai ne tik žodžiai ir posakiai, tai ir kultūros elementai, todėl mokytojai stengiasi supažindinti mokinius su svarbiausiais užsienio kultūros aspektais.

Pavyzdžiui, 7b, 7c, 8c ir 8b klasių mokiniai dalyvavo pamokų cikle, kurio metu susipažino su svarbiausiais Jungtinės Karalystės istorijos įvykiais, sužinojo apie Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos tautinius simbolius, globėjus ir vėliavas.

5c, 5d, 5e ir 5f klasių mokiniai „keliavo” į Londoną, kuriame ne tik tobulino anglų kalbos įgūdžius, bet ir pamatė tokias įžymybes kaip Big Ben, London Eye, London Tower.

 

Kalba yra gyva, ji nuolat keičiasi. 7d, 7f, 8a ir 8d klasių mokiniai mokėsi linksmai ir nuotaikingai reikšti savo mintis, vartodami populiariausias anglų kalbos idiomas, t.y. vientisos reikšmės sustabarėjusius žodžių junginius.

Spalio 10 dieną 7 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje apie Angliją. Septintokai minė mįsles, sprendė logines užduotis, atsakinėjo į klausimus apie britų kultūrą ir geografiją. Po emocijų kupino žaidimo laimėtoja tapo 7f klasės komanda, 2-ąją vietą iškovojo 7a, o 3-iąją – 7d klasės komanda.

Tą pačią dieną 8 klasių mokiniai dalyvavo „Alias“ turnyre. Žaisdami komandomis mokiniai turėjo anglų kalba aiškinti žodžius bei spėlioti draugų žodžius. Po nuotaikingos kovos paaiškėjo ir laimėtojai:

1-oji vieta – 8b klasės komanda;

2-oji vieta –8c klasės komanda;

3-oji vieta – 8a klasės komanda.

 

Vadovaudamiesi  Hanso Kristiano Anderseno posakiu „Keliauti – tai gyventi“, šeštų klasių mokiniai išsiruošė į virtualią kelionę aplink Didžiąją Britaniją ir Airiją „Round Trip of Britain and Ireland“.  Apžiūrinėdami įžymias vietas, pasitikrino, o kartu ir praturtino žinias apie Didžiosios Britanijos kultūrą, geografiją bei kalbos ypatumus. Netrūko emocijų ir geros nuotaikos. Šiais metais 1-os vietos laimėtoja tapo 6a ir 6c klasių  komandos, 2-oje vietoje atsidūrė 6b klasės komanda, o 3-oje vietoje 6d klasės komanda. Laimėtojai gavo diplomus ir dovanėles.

Spalio 11 dieną įvyko interaktyvus 5 klasių konkursas „The Secrets of Albion“. Jame dalyvavo 4 asmenų komandos. Konkursas vyko naudojant Kahoot programą. Mokiniai kompiuteriuose atsakinėjo į klausimus apie Didžiąją Britaniją.  Buvo vertinamas  ne tik teisingas atsakymas, bet ir greitis, komandos narių bendradarbiavimas.

3b, 5c, 5d, 5e ir 5f klasių mokiniai noriai sudalyvavo projekte „Picture Dictionary“, kuris pareikalavo iš jų ir kūrybiškumo, ir originalumo, ir kruopštumo. Projekto dalyviai atliko kūrybinį darbą, vaizduojantį pasirinktą anglišką žodį. Visi kūriniai buvo eksponuojami mokytojų kambaryje.

 

3b klasės mokiniai anglų kalbos pamokose, skaitydami Ezopo pasakėčią „Žiogas ir skruzdėlė“, mokėsi ne tik naujų žodžių, bet ir aptarė tokias sąvokas kaip atsakomybė, sunkus darbas, ištvermė bei atjauta.