Lenkų kalbos mokytojų sveikinimai

Naujienos

Tradycja jest niezwykle cenną spuścizną, pozostawioną nam przez przodków. Pamiętając o dorobku kulturowym stworzymy dobry świat i dla nas samych, i dla przyszłych pokoleń. Dzieci, w których zaszczepiony będzie patriotyzm, wrażliwość na piękno, wartość jaką stanowi rodzina, szacunek do osób starszych i dziedzictwa narodowego, będą kierowały się w życiu kodeksem moralnym wypracowanym przez naszych dziadków i pradziadków. 

Przekonuje nas też o tym Święty Patron – 

„Kultura ludowa jest wielkim skarbem, którego nie wolno zakopać, lecz trzeba z niej ciągle czerpać”.

Uczniowie mogą czerpać z tego skarbca tradycji i kultury m.in. na lekcjach języka polskiego. Dzięki platformie genial.ly we wszystkich klasach przeprowadzony był cykl lekcji na temat duchowego i ludowego wymiaru świąt Bożego Narodzenia. Zadania do wykonania, ciekawostki, inspirujące historie, pomogły zgłębić znaczenie wielu symboli, a tym samym zrozumieć ich przesłanie. Popłynęły kolędy, stół zastawiono tradycyjnymi potrawami, na choince zawieszono aniołki i łańcuchy. Po emocjonujących zmaganiach można było na chwilę odetchnąć przy świątecznej lekturze, a po drodze na krótko zatrzymać się u solenizanta Adama Mickiewicza…

Cykl lekcji poświęcony tradycjom bożonarodzeniowym

Niech poznawanie zwyczajów pozwoli nam samym stać się żywą historią własnej rodziny. Życzymy spokojnych i radosnych świąt. Niech życzenia, które zawarliśmy w filmiku rozjaśnią świąteczne dni blaskiem betlejemskiej gwiazdy i wypełnią radością pastuszków witających Dzieciątko. 

Poloniści