ZWIEDZAMY MUZEA

8 marca uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią H. Marcinkiewicz zwiedzili Muzeum Energetyki i Techniki, który mieści się w historycznych pomieszczeniach – w starej, pierwszej elektrowni miasta Wilna. Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli  przedstawione  ekspozycje: Energetyka, Transport, Historia techniki miasta Wilna, Technika i Technika dzieciom. Łącząc zabawę z nauką, mieli okazję poznać i własnoręcznie wykonać ciekawe doświadczenia, związane z różnymi dziedzinami fizyki oraz ciekawie spędzić czas.

Następnie  odwiedzili   Litewskie Muzeum Narodowe, znajdujące się przy Katedrze Wileńskiej. Mieli ciekawą lekcję historii, podczas  której obejrzeli największe unikatowe zbiory archeologiczne prezentujące Państwo Litewskie, tradycyjną kulturę narodową.