Zumba

W dniach 28- 29 września na dziedzińcu szkolnym naszego progimnazjum podczas długich przerw, odbyła się Zumba, w której uczestniczyli uczniowie, zapaleńcy fitnessu. Progimnaziści mieli możliwość podczas przerw w piękne ostatnie, jesienne dni, pożegnać się z latem i spędzić chwile na wesoło. Rytmiczne ruchy z muzyką, to angażowanie uczniów do sportu, bo sport polepsza zdrowie, nastrój. Wysiłek fizyczny zwiększa ukrwienie i poprawia zaopatrzenie mózgu w tlen. Dzieci aktywne, sportujące mogą lepiej koncentrować się i łatwiej zapamiętują materiał szkolny. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w " Zumbie".

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za dobry nastrój i sportową atmosferę – nauczycielka wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska.