Žodžių gaudytojai

Naujienos

Šaltą ir baltą šių metų vasario mėnesį minėjome daug gražių švenčių. Po širdelėmis mirgančios Valentino dienos šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vėliau ragavome Užgavėnių spurgas. Kaip dirbant nuotoliniu būdu paminėti visas šias šventes? Kaip, jungiantis į pamokas per ekraną, papasakoti ir apie senas švenčių tradicijas, ir apie tas naujausias? Kaip sujungti šias šventes? Mūsų progimnazijos polonistai ieškojo atsakymo į šį klausimą eilėraščių posmuose. Juos įkvėpė Juliano Tuvimo eilėraščio eilutės apie žodžių gaudytojus. Polonistai pasiūlė mokiniams pažaisti žodžių gaudytojus, taikant „sinkveino“ metodą, kurį XX amžiaus pradžioje išrado amerikiečių poetė Adeilaide Krepsi. „Sinkveinas“ (penkių eilučių eilėraštis) yra panašus į japonų haiku ir kuriamas remiantis kiekvienos eilutės skiemenų skaičiavimu.

6 klasių mokiniai nagrinėjo tekstus, susijusius su dailės darbais, dalyvavo diskusijoje apie plakatų stilistinę įvairovę, išbandė savo jėgas, kurdami plakatus.

Pasirodo, teisus buvo poetas Edvardas Stachura tardamas žodžius ,,Viskas yra poezija, kiekvienas yra poetas”. Mokiniai atrado žodžius, tinkančius visoms vasario mėnesio šventėms, ir sukūrė eilėraščius. Žodžiai raktai – meilė, draugystė, širdis ir netgi… katinas.

Mokinių darbo rezultatus kviečiame pažiūrėti nuotraukų galerijoje arba ,,Padlet” platformoje:

Polonistai