Zintegrowane lekcje języka litewskiego i polskiego

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Grudzień – to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, toteż trwają przygotowania do tych najpiękniejszych dorocznych świąt.

Nauczycielki języka litewskiego Renata Denkowska, Neringa Januševičienė, Jolanta Blażewicz przeprowadziły integrowane lekcje języka litewskiego oraz polskiego ( ojczystego) pt. ”Redagujemy  życzenia świąteczne” w klasach 4b i 4c  wraz z paniami Teresą Czerniawską i Heleną Marcinkiewicz. Podczas lekcji uczniowie wybrali osoby, którym chcieliby adresować życzenia, następnie czytali, tworzyli, układali testy życzeń. Zredagowali je w dwu językach: polskim i litewskim na samodzielnie wykonanych zabawkach choinkowych. Te piękne prace sprawiły wiele radości uczniom oraz upiększą naszą szkołę na wystawie prac – dekoracji świątecznych.

Życzymy wszystkim Pogodnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Nauczycielka języka litewskiego, Neringa Januševičienė