Žiemos palydų šventė

Naujienos Netradicinis ugdymas

Tradicija varyti žiemą lauk yra išlikusi lietuvių, lenkų ir rusų tautose. Papročiai yra panašūs, žmonės persirengia spalvingais veikėjais  ir triukšmaudami, dainuodami bei žaisdami bando išvyti žiemos šalčius.

Vasario 5 dieną 6a ir 6c klasių mokiniai su tėvais ir auklėtojomis  susibūrė "Danvillos" sodybos kieme. Integruotame lietuvių, lenkų ir rusų renginyje šeštokai supažindino vieni kitus bei savo tėvelius su populiariausiomis Užgavėnių tradicijomis ir papročiais. Persirengėlių spektaklis vyko trimis kalbomis. Draugiškos 6a ir 6c klasių komandos dalyvavo varžybose: pešėsi kaip gaidžiai, šoko maišuose, žirniais maitino "matrioškas", traukė virvę. Dainuodami lenkų, lietuvių ir rusų liaudies dainas, visi šoko aplink laužą ir sudegino šios šventės simbolį – Morę.

Sodybos šeimininkė vaišino atvykėlius gardžiais blynais su uogiene ir grietine. Pasistiprinę šeštokėliai dūko diskotekoje. Šokių metu taipogi netrūko konkursų ir varžybų. Aktyviausi ir nenuilstantys šokėjai buvo apdovanoti "saldžiais prizais".