Z wizytą w piekarni

Aktualia

9 listopada uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do piekarni „Vilniaus meduoliai“, aby dokładniej dowiedzieć się, na czym polega praca piekarza. Na miejscu czekał już na nich właściciel piekarni, pan Alvydas Griškevičius, który oprowadził dzieci po najważniejszych jej pomieszczeniach, a także pokazał sklepik, w którym przechowuje i sprzedaje różnego rodzaju pierniki. Następnie zaprezentował dzieciom proces wyrabiania pierników, pokazał różnorodność ich form. Uczniowie otrzymali możliwość zabawić się w piekarzy i przy pomocy pana Alvydasa uformowali oraz wypiekli te smakołyki. Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski dzieci ozdobiły je kolorami flagi polskiej.

Okazało się, że praca z wypiekami nie jest zbyt łatwa. Wizyta w piekarni była doskonałą lekcją poznawczą.