Z OKAZJI 92 ROCZNICY URODZIN KAROLA WOJTYŁY

Aktualia

Z okazji 92 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, 18 maja, odbyła się II Sztafeta Pokoleń JP2 z Wilna do Wadowic, fot. www.whm.lt .

Trasa sztafety liczyła 105 km i prowadziła od pomnika Jana Pawła II w Kownie do pomnika Jana Pawła II w Szydłowie. O godzinie 7 rano pielgrzymka młodzieży wyruszyła spod Ostrej Bramy w Wilnie. Pokłon Papieżowi bł. Janowi Pawłowi II złożyło 46 młodych sportowców i miłośników biegania. Odbyła się dziękczynna Msza św., którą prowadził ks. hm. Dariusz Stańczyk, obchodzący tego dnia jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

W II Sztafecie pomyślnie startowała również młodzież naszego Progimnazjum, trasa prowadziła z Wilna do Wadowic. Trasę, 845 km od Ostrej Bramy przez Troki, Piwoszuny, Rajgród, Łomżę, Warszawę, Częstochowę, Oświęcim do Wadowic, uczniowie polskich szkół z Litwy, pokonali w czasie 68 godzin biegu z 30 godzinami odpoczynku.

36 młodych ludzi z Wileńszczyzny na czele z ks. hm. Dariuszem Stańczykiem w Polsce witał Arcybiskup Metropolita Krakowski, ks. Kard. Stanisław Dziwisz, z rąk którego każdy z uczestników Sztafety otrzymał święty różaniec Jana Pawła II. 18 maja biegacze – pielgrzymi dotarli do rodzinnego domu Karola Wojtyły i wzięli udział we Mszy świętej w Bazylice, gdzie został ochrzczony przyszły Ojciec Święty.