XXI amžiaus Robinzonų nuotykiai

Naujienos

Literatūra nėra nuobodi!

Šių metų birželio 21 dieną Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje vyko orientacinis žaidimas, paremtas Danielio Defo romanu „Robinzonas Kruzas“.

Štai kelios dalyvių refleksijos: 

Niūri, debesuota birželio 21 diena virto džiugiu ir įdomiu nuotykiu, kuriuo tapo orientacinis žaidimas. Jame dalyvavo šešios komandos, sudarytos iš 7c, 7d ir 7e klasių mokinių. Pirmiausia septintokai turėjo surasti šio žaidimo organizatores. Mokytojos mūsų laukė aktų salėje, kurioje buvo paslėpti užduočių žemėlapiai. Juos radę, ėmėmės veiklos. Pirmoji užduotis buvo perskaityti sakinį, užkoduotą Morzės abėcėle. Iki šiol apie ją tik girdėjau, o ji buvo sukurta 1838 metais. Kitas užduotis greitai įveikėme, kadangi jos buvo susijusios su literatūra. Kiek ilgiau užtrukome spręsdami kryžiažodį, kurio klausimai slėpėsi po QR kodais. Jų ieškodami puikiai linksminomės. Komandos gavo užduotį sukurti ir papuošti vėliavą. Nupiešėme saulėtą salą ir pasivadinome „Negyvenamos salos vaikais“. Gavę nuotraukas su jose pavaizduotais elementais, turėjome pastaruosius surasti progimnazijos kieme. Tą dieną pliaupiantis lietus vertė mus padaryti tai kuo skubiau. Įdomiausia užduotis buvo ieškoti vaisių ir daržovių menant mįsles. Vitaminų valgymas taip prajuokino, kad to ilgai dar nepamiršiu. Paskutiniu iššūkiu buvo iš raidžių sudėti Jono Pauliaus II citatą „Geriausiu draugu yra tas, kurio dėka tampu geresnis“. 

Mūsų nuotykis baigėsi saloje DRAUGYSTĖ. Tai buvo nuostabus orientacinis žaidimas. Esu dėkinga mokytojoms už jo organizavimą, o ateityje panašiame tikrai norėčiau dar sudalyvauti.

Patrycja Romeiko kl. 7d

Birželio 21 dieną Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje įvyko orientacinis žaidimas – Robinzonada, paremtas Danielio Defo knyga „Robinzonas Kruzas“. Žaidime dalyvavo 7d, 7c, 7e klasių mokiniai. Nepaisant lietingo oro, viskas klostėsi puikiai. Vaikščiojome po mokyklą, ieškojome užduočių ir stengėmės kuo greičiau jas atlikti. O užduotys buvo įvairios. Kažką turėjome rašyti, kažką fotografuoti ir net sukurti vėliavą. Mūsų nuomone, įdomiausia buvo progimnazijos kieme, lyjant lietui, ieškoti nuotraukose pavaizduotų elementų. Žaidimo pabaigoje iš raidžių sudėjome mūsų globėjo žodžius: „Geriausiu draugu yra tas, kurio dėka tampu geresnis“. 

Šią įdomią veiklą organizavo anglų kalbos mokytojos Nadežda Rusecka ir Malgožata Vasilevska, o taip pat lenkų kalbos mokytoja Božena Ustjanovska.

Agneta Polakova ir Greta Romanovska 7c