XIV Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły

Tegoroczna edycja okazała się nadzwyczaj pomyślna dla sporej grupy uczniów z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w następujących konkurencjach sportowych: strzelectwo,  piłka nożna i lekka atletyka.
     W konkurencji strzelectwa bezkonkurencyjnie, wznosząc się na najwyższy stopień podium po odebranie złotych medali wraz ze zwycięskim pucharem wkroczyła „Złota trójka“ dziewcząt naszego progimnazjum, w skład której weszły: Agata Mackiewicz (8b), Karina Tubelyte (8b) i  Ewelina Gancewska (6d) .
Drużyna chłopców – Edwin  Makiewicz (8b), Marcin Rakow (8b) i Tomasz Stankiewicz (7c), sięgnęła zaś  po srebrne medale Igrzysk w tej konkurencji.
Ze zwycięskim pucharem rozgrywanego w Łomży turnieju piłki nożnej wśród chłopców, w grupie wiekowej (13-14 lat), zdobywając I miejsce wróciła także reprezentacja uczniów naszego progimnazjum.
     Zdobywcami nagród zostali również nasi lekkoatleci, którzy w dyscyplinie drużynowej chlopców zostali odznaczeni dyplomem i pucharem za zdobycie III miejsca.
W konkurencjach indywidualnych – II miejsce w biegu na 60 m zajął Darek Żukowski (6b), który też zdobył III  miejsce w konkurencji skoków w dal i V dyplomowane (zgodnie z zasadami Igrzysk Olimpijskich) w biegu na dystansie 300 m.
Adam Truchanowicz , uczeń  klasy 6d w biegu sprinterskim na dystansie 60 m oraz w konkurencji skoków w dal  zajął odpowiednio dwa III miejsca, w skokach w dal uplasował sie na miejscu V.
     W punktacji końcowej punkty drużynowe zdobyli Daniel Żukowski (7d) i Tomasz  Wiszniewski z  klasy 7b.

Wszystkim medalistom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!