XII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży

Lato-2012

  W dniach 29 czerwca – 5 lipca w Łomży odbyły się XII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Wzięło w nich udział ok. 600 osób z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Łotwy, Niemiec, Litwy oraz 400 młodych sportowców z Polski.

Igrzyska rozpoczęły się Mszą św. w Katedrze łomżyńskiej. Następnie uczestnicy wyruszyli na stadion miejski, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie. Ceremonii  towarzyszyły występy artystyczne zespołów z Rudominy, dalekiej Tiumenii oraz Chakasji.

 Świetnym wynikiem sportowym w lekkiej atletyce wykazał się uczeń naszego progimnazjum z 6 d klasy – Albert Kratkowski, który  dwukrotnie stawał na II stopniu podium, zdobywając odpowiednio srebrne medale w konkurencji biegu na 60 m i w skokach w dal.