Wytwórnia bajek

W tym roku szkolnym uczniowie klas 3-4 uczęszczając do kółka "Wytwórnia bajek" mieli możliwość doskonalenia języka litewskiego zakładając na palce pacynki i odgrywając różne sceny ze znanych bajek. Podczas zajęć powołane do życia niezwykle piękne lalki za pomocą małych aktorów odtwarzały na scenie bajki: "Czerwonym kapturek", "Lew i myszka", "Wilk i wiewiórki", "Przyjaciele" oraz inne. Pracując sumiennie oraz improwizując uczniowie uczyli się prawidłowej wymowy, dykcji, poszerzali wiedzę o podstawowych elementach sztuki i techniki teatralnej.

Dnia 12 kwietnia dzieci wraz z przygotowanym programem odwiedziły klasy 2a, 3c i 4a. Uczniowie przedstawili pięć bajek. Zabawa w teatr przeniosła aktorów i audytorium w baśniowy świat. Kolorowe lalki oraz z wielkim zaangażowaniem odgrywane bajki wywołały u widzów podziw oraz uśmiechy na twarzach.

Migawki przedstawienia są na zdjęciach.

E. Stankevičienė