Wystawy prac uczniowskich

Aktualia

Bajki formują zdolności poznawcze dziecka, uczą rozpoznawać dobro i zło, zaszczepić pragnienie bycia bohaterem. Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielkami języka litewskiego I. Jakštiene i G. Vaitiekėnienė tworzyli i ilustrowali bajki wykorzystując wiedzę i wyobraźnię. Prace twórcze były prezentowane na szkolnym stoisku.

Z dniem urodzin, Litwo! Brzmią dzwony!

Pozdrawiają Cię uczniowie klas 5-8 i życzą rozkwitać w kolejnym stuleciu.

Uczniowie klas 5-8 pod kierownictwem nauczycielek I. Jakštienės ir G. Vaitiekėnienės udekorowali korytarze szkolne pracami twórczymi, poświęconymi stulecie Niepodległości Litwy „Imię Litwy na fotografiach“

Z tej okazji uczniowie klas 7-8 przygotowali projekt „Vieno eilėraščio knyga“. Ilustrowali wybrane wiersze o Litwie.

Uroczyście obchodzić święto 100-cia Niepodległości Litwy zapraszają dzwony wykonane przez uczniów, które upiększają korytarze szkoły.

Nauczycielki języka litewskiego na różne sposoby zachęcają uczniów do interesowania się literaturą. Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielkami L. Noskiene, L. Mažeikienė i J. Steiblienė tworzyli główną postać przeczytanej książki. Wykonane prace są interesujące, tworzono je z umiejętnością, z wykorzystywaniem różnych technik i dokładnie odzwierciedlają charakter postaci.

Uczniowie klas 2, pod kierownictwem nauczycielek R. Denkowskiej, A. Vaitkūnienė, G.Vilkanecienė i N. Zabolevičienė, wykonali prace, które odzwierciedlają przeszłość i teraźniejszość Litwy, historię, przyrodę oraz ludzi, którzy są zasłużonymi dla naszego kraju. Na wystawie "Litwa, nasza ojczyzna" zamieszczono aż 100 prac!