Wystawa ,,Szmaciana lalka – Pippi Pończoszanka”

Aktualia

     Po przeczytaniu fragmentu książki A. Lindgren  „Pippi Pończoszanka”, uczniowie 3c klasy byli zauroczeni przygodami głównej bohaterki, a szczególnie jej wyglądem: kolorem włosów i ogromnym rozmiarem butów. Widząc zainteresowanie dzieci, nauczycielka W. Komolubienie zaproponowała zorganizować wystawę szmacianych lalek o imieniu Pippi Pończoszanka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Rodzice, dziadkowie, a nawet sąsiedzi chętnie pomagali im w tworzeniu lalek.


     Prace konkursowe oceniali uczniowie i nauczyciele klas początkowych naszej szkoły, swoje głosy na serwisie społecznościowym ,,Facebook”  mogli oddać rodzice i znajomi uczniów.
     Oto wyniki:
        I miejsce – Emilia Zaborowska
        II miejsce – Oskar Uczkuronis i Ewa Skrobot
        III miejsce – Gabrieła Ławrukaititie i Robert Rafał Stankiewicz

Podziękowania otrzymali: Patricia Adamowicz, Julia Gawerska, Daniel Boiczuk, Aneta Kołoszewska, Julita Mażeiko, Renatas Rowdo, Dorotea Szimielewicz.


Dziękujemy rodzicom za pomoc dzieciom oraz za współpracę z nauczycielem!