Dotknąć słowo

Uczniowie klas 5c i 5d odwiedzili Muzeum Języka Litewskiego. Piątacy obejrzeli fascynujące ekspozycje z dokumentami, książkami oraz słownikami. Najbardziej atrakcyjna była wystawa z grami i zabawkami, za pomocą których można było wytłumaczyć znaczenie słowa, jego etymologię lub dowiedzieć się znaczenia swego imienia. Inaczej mówiąc, dzieci „dotykały słowa”, a po wycieczce dzieliły się wrażeniami:

„Najbardziej mi się spodobało szukać wyrazów w piasku, który był wyjątkowo miękki. Niestety nie znalazłam znaczenia swego imienia…“

Ewilia, 5d kl.

„Byłem zauroczony domkiem ze słów, wybierałem dowolny wyraz, otwierałem okienko i już wiedziałem, skąd to słowo „przyszło” do języka litewskiego.”

Justyn, 5c kl.

„Bardzo wesoło bawiliśmy się podczas śpiewania karaoke. Zdziwiłem się też, że pisanie słownika językoznawcom zajęło 100 lat!“

Dominik, 5c kl.

„Któż by pomyślał, że pierwszy wyraz w słowniku jest „A”!

Jakub, 5c kl.

„Nie myślałem, że nauka języka gestów wymaga dużo wysiłku.”

Ernest, 5d kl.

„Przewodnik mówiła, że kto posiedzi w krześle językoznawcy, będzie się dobrze uczyć litewskiego. Cóż, wszyscy staraliśmy się przysiąść chociaż na moment.”

Sylwestr, 5d kl.