WYCIECZKA NA LOTNISKO

Klasy początkowe Wychowanie nietradycyjne

17 września uczniowie klasy 2 d mieli wycieczkę na lotnisko, której celem było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Przed głównym wejściem czekała  już na nas  pani przewodnik. Słuchając różnych ciekawostek, rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Najpierw udaliśmy się na miejsce odprawy bagażowej. Zatem otrzymaliśmy identyfikatory i każdy z nas miał możliwość przejść przez punkt kontroli osobistej.

Druga część wycieczki obfitowała w nie lada atrakcje. Na dalsze zwiedzanie lotniska udaliśmy się autobusem. Zaopatrzeni w specjalne kamizelki wyszliśmy na taras widokowy, gdzie największą atrakcją było lądowanie samolotu pasażerskiego.

Ogromnym przeżyciem dla wszystkich było wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, gdzie stały wozy strażackie. Każdy z nas mógł wsiąść do  samochodu straży pożarnej oraz oglądać ich wyposażenie. Strażacy zademonstrowali sprzęt do ratowania pasażerów, samolotów oraz działanie armatek wodnych. Największe wrażenie zrobiło to, że mieliśmy okazję spróbować sami, trzymając wężyk strażacki, "gasić pożar"!

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń, bowiem przeżyliśmy piękny, obfitujący w moc wrażeń dzień.

Pragniemy  również podziękować mamusi Wiktorii, która przyczyniła się do zorganizowania tej wycieczki. Dziękujemy!

 

Wychowawczyni Katarzyna Jacevičienė