Wycieczka do stadniny

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W dniu 20 października 2d klasa odwiedziła Stadninę na Belmoncie, gdzie znajduje się Jednostka Służb Patrolowych Policji Konnej. Gdy przyjechaliśmy na miejsce spotkała nas policjantka, która opowiedziała krótko o swojej pracy, my zaś wręczyliśmy jej dziecięce prace na wystawę, które przedstawiały różnych koni. Następnie odwiedziliśmy stadninę, gdzie stało mnóstwo pięknych koni. Każde dziecko miało okazję pokarmić konia – były to jabłka, marchew oraz chleb. Później przeszliśmy do wielkiego pomieszczenia. Tam dzieci mogły usiąść na wyszkolonego konia i objechać z pomocą policjanta duży krąg w stadninie. U jednych dzieci wzbudziło to zachwyt, a u innych strach. Policjanci zapewnili poczucie bezpieczeństwa dla naszych uczniów, jeżdżąc konno. Dzieciom niesamowicie się spodobało, że konia można tak wyszkolić, że nawet w tłumie i w hałasie stoi spokojnie i daje sobą powodować. Pod wielkim wrażeniem wróciliśmy z powrotem do szkoły. Za organizację tej wycieczki serdecznie dziękujemy tatusiowi Patrycji Romejko, uczennicy 2d klasy – dla pana Zbigniewa Romejko.

Wychowawczyni Iwona Romanowska