Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Nim wyruszycie na wakacje, mamy wam kilka pytań na temat najpiękniejszych kwiatów LATA i WAKACJI.

1. Jak inaczej nazywamy rododendrony?

a) różaneczniki; b) tulipaneczniki; c) narcyzniki; d) rumianeczniki

2. Co potrafią te kwiaty?

a) zmieniać kolor b) zmieniać kształt c) zmieniać kolor i kształt

3. Czy to prawda, że niektóre gatunki rododendronów są trujące?

Dużo nowych wiadomości na temat różaneczników (taka jest inna nazwa rododendronów) oraz o tym, że te kwiaty mogą zmieniać kształt i kolor, a czasem są niezwykle trujące klasy 7a oraz 5b dowiedziały się 1 czerwca podczas wycieczki do Ogrodu Botanicznego na Antokolu. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody i jej różnorodność poprzez bezpośredni kontakt z nią oraz wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za stan środowiska. Grupy robocze klasy 7a wykonały karty pracy oraz przedstawiły wykład o Ogrodzie Botanicznym i jego licznych zbiorach roślinności oraz o różanecznikach i ich właściwościach. Pozostali uczniowie byli podzieleni na grupy i podczas pracy zespołowej 7-klasiści i 5-klasiści musieli wysłuchać opowiadań kolegów oraz odpowiedzieć na przygotowane pytania. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat innych kwiatów, oglądaliśmy ich kolory, liście oraz robiliśmy piękne zdjęcia. A potem korzystając z fantastycznej pogody urządziliśmy piknik, na którym jedząc kiełbaski nabraliśmy dodatkowych sił. Bawiliśmy się świetnie, rozwijając swoje umiejętności fizyczne i zręcznościowe – a dopisywały nam zarówno pogoda jak i humory.