Wycieczka do Muzeum Wł. Syrokomli oraz do zamku w Miednikach

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

16 września uczniowie klas 3d i 4a mieli edukacyjną wycieczkę do Muzeum Wł. Syrokomli w Borejkowszczyźnie oraz do Zamku w Miednikach. Uczniowie zwiedzili muzeum, gdzie mieszkał i tworzył Wł. Syrokomla. Z dużym zaciekawieniem wysłuchali lekcji o twórczości poety, obejrzeli osobiste rzeczy, z których korzystał. Wszyscy byli zauroczeni „grającą szafą”. W jednej z izb muzeum uczniowie mieli zajęcia edukacyjne – lekcję kaligrafii, podczas której wykonali kilka ćwiczeń pisania gęsim piórem, stalówką i patykiem, a potem starannie przepisali wiersz Wł. Syrokomli pismem kaligraficznym. Po zajęciu edukacyjnym uczniowie wyszli na dziedziniec dworku, gdzie ujrzeli młyński kamień, który służył poecie jako stół. Następnie urządzili piknik w sadzie poety.

Następnie udaliśmy się do Miednik, gdzie zwiedziliśmy piękny drewniany kościół oraz podziwialiśmy ogromne mury zamku i jego bogatą kolekcję. Na zakończenie wycieczki mieliśmy lekcję edukacyjną strzelania z łuku oraz budowania gotyckich zamków. Na dziedzińcu czekał nas pan ubrany w strój łucznika z dawnych czasów, który opowiedział o łucznictwie, dopiero potem każdy z uczestników próbował z pomocą pana instruktora strzelać z łuku. Podczas wycieczki uczniowie wiele zobaczyli oraz poznali niezwykłe historyczne zabytki naszego kraju.

Wychowawczynie L.Szulska, K.Jacewiczienie