Wycieczka do Molat

Aktualia

     Dnia 10 października klasy 7b i 7a wybrały się na wycieczkę do miejscowości koło Molat. Mieliśmy okazję zwiedzić muzeum etokosmologiczne, gdzie pracują prawdziwi astronomowie. W muzeum dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o kosmosie i urządzeniach badających wszechświat oraz podziwialiśmy widoki z wysokiej oszklonej kopuły na szczycie budynku muzeum, na którą oczywiście musieliśmy się wspiąć po niekończących się schodach…
     W niedalekiej odległości od muzeum jest obserwatorium astronomiczne, w którym znajduje się ogromny teleskop – w nocy astronomowie mogą przez niego obserwować nawet najmniejsze gwiazdy. Przewodnik wzbudził naszą sympatię przez ciekawe opowiadanie i demonstracje ciekawostek.
    W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Centrum Europy. Symbolizuje je obelisk, który na szczycie ma koronę z gwiazd. Wrażenia były niesamowite, czuliśmy się dumni z tego, że znaleźliśmy się w samym środku Europy. Było super!