Wycieczka do hydroelektrowni

Pogłębiać swoją wiedzę  w dziedzinach fizyki i geografii uczniowie klas 8  udali się do hydroelektrowni, która mieści się w Kronie (Kruonis). Biorąc udział w nietradycyjnych zajęciach, dzieci wysłuchały historii tego przedsiębiorstwa oraz zyskały dużo informacji o jego działalności. Uczniowie obejrzały zbiorniki wodne, generatory oraz inne urządzenia.

Gdy nietradycyjna lekcja się skończyła, ósmacy podziwiali uroczy widok Morza Kowieńskiego, kąpiąc się w promieniach bladego jesiennego słońca.
     W drodze powrotnej wycieczkowicze zwiedzili Muzeum Dróg w Wiewiu. Tu dzieci obejrzały unikalne eksponaty oraz wysłuchały  interesującego opowiadania przewodnika.

Pełni wrażeń , wzbogaceni o nowe doświadczenie i wiedzę uczniowie    powrócili  do domu.