Wśród ptaków, które jesienią nie odlatują

By uzmysłowić unoszące się w powietrzu babie lato, cieszyć oko jesiennymi pejzażami, uczniowie klas 6c i 6d udali się do rejonu Ignalińskiego, inaczej nazywanego krainą jezior. Dzieci  spacerowały niknącymi  wśród kolorowych liści ścieżkami, sumiennie licząc schodki wspinały się na wysokie grodziska. Obok starego młyna uczniowie słuchali magicznego szumu wody.

Wycieczkowicze byli zauroczeni Muzeum Pszczelarstwa, w którym atrakcyjnie wyposażone wnętrza chatek oferowały lekcję zapoznania się z życiem pszczół. Nie lada wyzwaniem było zachowywać się cicho, gdyż mieszkańcy uli zapadli już w głęboki sen.

Natomiast w ,,Ptasiej wiosce“ szóstoklasiści spotkali się z mądrą  i gościnną sową, która chętnie pokazała całe swoje gospodarstwo. Tu można było spotkać ptaków, które jesienią nie spieszą do ciepłych krajów. Były to kury, gęsi, kaczki, indyki, jak również pawie, bażanty i strusie. Gospodyni częstowała swych gości pyszną jajecznicą, wiele opowiedziała o życiu ptactwa. Każdy uczestnik wycieczki spróbował pisać gęsim piórem. Największą atrakcją było karmienie i głaskanie  małych króliczków, spokojnego osiołka, a nawet przyjaźnie usposobionych alpak i owiec.