WSPOMNIENIA ZNAD MORZA

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W dniach 17-18 maja dzieci specjalnej troski z opiekunami w towarzystwie uczniów zaprzyjaźnionej 4b klasy, a także z przedstawicielami klas 4a i 4c wyruszyli na wspólną wycieczkę nad morze. W ciągu dwudniowego pobytu przeżyliśmy wiele pięknych, pełnych zachwytu chwil. Zaliczyliśmy wycieczkę po uliczkach Kłajpedy. Spacer cichymi zaułkami naszego portu miał wiele zagadek i tajemnic. Największą atrakcją dnia niewątpliwie było show z delfinami i lwami morskimi.

Nastepnego dnia odbyły się zajęcia edukacyjno-praktyczne: pogawędka o bursztynie, różnorodność jego struktury i barwy, właściwości fizyczne i chemiczne bursztynu, inscenizacija legendy "Jūratė ir Kastytis", a także połów jantaru na wybrzeżu.

Popołudnie "mali turyści" spędzili na plaży, zbierając kamyki i muszelki, budując zamki z piasku, grajac w piłkę, spacerując. Szczęśliwi i pełni wrażeń pożegnaliśmy Morze Bałtyckie. Dzisiaj to już wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dla niekórych to było pierwsze spotkanie z morzem. Jest nam niezmiernie miło, że są ludzie Wielkiego Serca, nieobojętni na dziecięce marzenia.