WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI WARUNKUJE HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECKA

Aktualia

„Dorosły to nie ktoś, kto „ulepi” dziecko
według jakiegoś wzoru czy ideału, ale ktoś
kto pomaga mu rozwijać się, ujawniać swoje
możliwości.”
Elżbieta Czerwińska

Pomyślnie rozwija się współpraca rodziców z naszą szkołą, szczególnie jest to widoczne przed rozpoczęciem roku szkolnego, gdy organizowane są remonty w klasach, wymieniane lub odnawiane meble. Bardzo przydaje się pomoc, gdy potrzebne są stroje do przedstawienia, do nowego tańca. Niezbędna  jest również współpraca na bieżąco, gdy potrzebna pomoc podczas kolejnej wycieczki. Rodzice szykują również wykłady, zajęcia praktyczne dla uczniów i rodziców.

Ostatnio pouczające było spotkanie uczniów klas 2c i 3a z odontologami – rodzicami Kamili i Dominika Zujewiczów. Uczniowie powtórzyli podstawowe wiadomości o budowie jamy ustnej, o zachowaniu zdrowych zębów, zapoznali się z prawidłową techniką ich czyszczenia. Każdy uczeń otrzymał szczoteczkę i praktyczne porady.